Jadwiga- Michałów Świadectwa - Michałów - Parafia

Michałów - Parafia

Idź do spisu treści

Menu główne

Świadectwa

"Kącik" modlitewny

Co to jest Lednica?
Lednica to wybór Chrystusa. Wybór  który nas określa, kształtuje,ale jednocześnie zobowiązuje. Jest to nasza odpowiedź na Bożą inicjatywę miłości.
Od szesnastu lat za sprawą dominikanina o. Jana Góry młodzi ludzie spotykają się nad Jeziorem Lednickim, aby poprzez wspólny śpiew, modlitwę, taniec, a także dzielenie się świadectwami  pokazać swą przynależność  do Chrystusa. W tym roku tematem przewodnim spotkania było orędzie Bożego Miłosierdzia, a szczególnie inicjatywa Bożej Miłości wyrażona w zawołaniu „Miłość Cię znajdzie.” Symbolami spotkania, które otrzymywał każdy uczestnik był wybór tekstów „Dzienniczka” Św. Siostry Faustyny, książka o tajemnicy Bożego Miłosierdzia „Święta Siostra Faustyna i Boże Miłosierdzie”, oraz piernik w kształcie serca. W naszej najbliższej okolicy zorganizowano pielgrzymkę  z kościoła p. w. Miłosierdzia Bożego w Brzegu.
… A wszystko zaczęło się 2 czerwca o godzinie 5 rano. Na miejsce dojechaliśmy około godziny 10.00. Program przedstawiał się mniej więcej tak: możliwość spowiedzi świętej, świadectwa Bożego Miłosierdzia, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, spotkanie ze św. Siostrą Faustyną, o 19.00 Eucharystia, Godzina Jana Pawła II, przesłanie Benedykta XVI, Wybór Chrystusa, spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie i o północy przejście przez Bramę III Tysiąclecia.
W czasie wyjazdu z Brzegu zapowiadało się, że będziemy mieli piękną pogodę, lecz nad Polami Lednickimi piętrzyły się deszczowe chmury. Pierwszy  deszcz spadł na początku Koronki do Bożego Miłosierdzia. Wraz ze słowami  O. Góry:  „dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę” -  wyszło słońce i na niebie ukazała się piękna tęcza, co na wszystkich zrobiło wielkie wrażenie. Mimo obfitego deszczu i niskiej temperatury młodzież  miała dobry humor. A to za sprawą prowadzącego zespołu Siewcy Lednicy, który śpiewem i tańcem sprawiał, że atmosfera mimo deszczu i chłodu była gorąca. W tym roku niestety nie udało nam się przejść przez Bramę III Tysiąclecia, czego bardzo żałuję. Część osób ze względu na zimno chciała wracać wcześniej do domu. Na takich rekolekcjach w każdym człowieku dostrzegalna  jest obecność Boga. Jest to cudowny widok, gdy tysiące młodych wychwala Chrystusa tańcem, modlitwą i śpiewem.
To był mój pierwszy wyjazd na Spotkania Lednickie, ale już wiem że nie ostatni.
           Janek(więcej informacji na temat spotkań na www.lednica2000.pl
)

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego